Pohodová dovolená v Sušici
... protože v Sušici je to fajn!
× Zavřít

Ostrov Santos

Ostrov Santos

Pojď si hrát na palubu s dětským hřištěm. Dívej se a objevuj místa plná překvapení.“

Říční ostrov Santos je oblíbeným místem relaxace i zábavy, především v letních měsících. Santos oplývá báječnou atmosférou a najdete zde zázemí pro posezení a osvěžení se, hřiště pro míčové hry a venkovní kuželník. Děti jistě potěší velké moderní dětské hřiště. V průběhu letní sezony je ostrov dějištěm mnoha kulturních a sportovních akcí.

Na jednom z cípů ostrova naleznete „plovárnu“ s převlékárnou, na opačném konci ostrova stojí zvonička z dílny sochaře Václava Fialy. Zvonek na zvoničce je zasvěcen známému sušickému léčiteli páteru Františku Ferdovi. Na ostrově najdete i další díla Václava Fialy – Pavilon pro poslouchání ticha a Pavilon pro pozorování hvězd.

Městský lesopark, který se na ostrově nachází, prošel v letech 2012 – 2013 revitalizací díky podpoře Nadace Proměny a jejího programu Parky.

Ostrov Santos získal Cenu veřejnosti v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2013 a stal se Parkem roku 2014.

Lesopark Luh

Santos je součástí lesoparku Luh, který je rekreační oblastí sousedící s centrem města. Od jara do podzimu zde můžete jezdit na kole, in-line bruslích, rybařit, v létě se koupat a opalovat na březích řeky Otavy nebo městském koupališti, v zimě lyžovat na běžkách a celoročně relaxovat. Luhem prochází dvě naučné stezky, Otavská cyklostezka a najdete zde dvě velká dětská hřiště s dobrým zázemím.