Pohodová dovolená v Sušici
... protože v Sušici je to fajn!
× Zavřít

Skatepark

Skatepark

Navštivte Sušický skatepark, který v roce 2016 prošel rozšířením o více než 600 m2 plochy a se současnou rozlohou přes 1100 m2 se u nás mezi "betoňáky" rozhodně neztratí. Na své si přijdou nejen vyznavači skateboardů, in-line, či koloběžek, ale také jezdci na BMX kolech. Park je navržen pro široké spektrum jezdců - vyrůstat tu může skatový potěr, "dát" si sušický park bude ale výzvou i pro zkušené ridery. Výstavbu má na svědomí firma Mystic constructions, spol. s r.o., což je špička v oboru a jistá záruka dobrého pojezdu, na designu mají hlavní zásluhu místní skateři, jejich představy dotvarovali kluci z Mysticu. Jak dobrou práci odvedli, se přijeďte přesvědčit na vlastní kůži - hlavním tahákem určitě bude nový bowl (bazén),  dál vysoký rádius po celé šíři skateparku, a proti němu postavená přes 2 m vysoká rozjezdová rampa. No a mezi tím vším jsou po ploše rozmístěny schody, raily, pyramida, atd.

Podívejte se na videoklip ze skateparku>>

 
V areálu byly v rámci rozšíření doplněny stojany na jízdní kola, přístřešek se stolem a lavičkami, dále byly rozšířeny vydlážděné plochy, kde se dají v klidu pilovat triky.  K zahození určitě není skvělá lokace parku, přímo uprostřed rekreačně sportovního areálu, kousek od centra města, hned vedle letního koupaliště. Kousek odsud je cyklostezka, která se vine podél řeky Otavy, a při které najdete další možnosti ke sportovnímu vyžití i relaxaci a zábavě.
 

Můžete se těšit na:

• bowl (bazén) – novinka
• vysoký rádius po celé šíři skateparku
• pyramida
• funbox s grindboxem
• bedny
• raily
• gap
• rozjezdová stěna

V areálu jsou stojany na jízdní kola, přístřešek se stolem a lavičkami.  Skatepark má bezbariérový přístup.

Skatepark provozují Sportoviště města Sušice.

Adresa:
U koupaliště, 342 01 Sušice, vedle Městského koupaliště. 
GPS 49°13`28.940"N, 13°30`46.258"E

Projekt Sušický skatepark – rozšíření turistických aktivit a atraktivit ve vazbě na Otavskou cyklostezku byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR